Proč přestat kouřit? – motivace

Důvodů, proč přestat kouřit, bychom mohli najít určitě mnoho. Abychom měli silnou motivaci k odvykání, je třeba si je jen důkladně uvědomit.

Zdraví především!

Nejvýznamějším důvodem, proč přestat kouřit jsou bezpochyby zdravotní důvody. Ať už sami čelíme nějakým konkrétním zdravotním problémům, pramenícím z kouření, nebo se jen obáváme rizik jejich vzniku v budoucnu.

Odvykání kouření nebude zajisté jednoduché, pokud ale vytrváte a natrvalo se zařadíte do skupiny nekuřáků, vaše tělo vám za to bude opravdu vděčné. Očištění od cigaretového kouře totiž pocítíte velmi brzy.

Cena cigaret

Vedle výše zmíněných důvodů zdravotních je určitě neopomenutelná také finanční stránka. Cena cigaret stále roste a tento proces, naneštěstí pro kuřáky, hned tak neskončí. Je neuvěřitelné, že se denně utratí za cigarety až 16 miliard Kč. Z ekonomického hlediska je tedy velmi výhodné neutrácet peníze za krabičky cigaret a radši investovat do zaručených odvykacích způsobů.

Další důvody

Mnoho kuřáků říká, že na něco umřít musí a finanční stránka pro ně není dostatečně závažným důvodem, aby započali s odvykáním. Není ale nijak těžké najít pro ně další významnou motivaci. Někoho může přesvědčit nepříjemný zápach, který vadí nejen jemu samotnému, ale i jeho okolí. Někdo zas soucítí se svými blízkými a nechce je vystavovat rizikům pasivního kouření. Neoddiskutovatelnou skutečností také je, že kouření již dávno není in. Důvodů, proč nekouřit tedy může být opravdu mnoho. Záleží už jen na člověku, který z těchto důvodů mu nejvíce dopomůže k posílení vůle odvykat.

Najděte si parťáka

Odvykání kouření může být snazší, když si najdete někoho, kdo se odváží k podobnému činu a bude vás tím motivovat. Ve dvou jde všechno líp, můžete se vzájemně podporovat a zároveň na sebe dohlížet, pokud má jeden z vás slabší vůli. Způsobů je mnoho. Jde jen o to se opravdu odhodlat.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!